1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Brasov Indoor Cup

Brasov Indoor Cup

medals

Participarea la Brasov Indoor Cup va duce la formarea de noi prietenii intre tinerii participanti dar si eventuale colaborari intre orasul Brasov si comunitatile de provenienta ale celorlalte echipe participante.
Cu ajutorul acestui turneu,Brasovul va implementa idea “sportul inseamna sanatate” atat pentru toti cei participanti la turneu dar si in randul copiilor si parintilor din orasul Brasov pentru a arata cat de importanta este miscarea pentru sanatatea unui om.

Enjoy Sports

Enjoy Sports

EnjoySports

Pe langa reprezentarea sportivilor,Enjoy Sport′s a dorit sa se implice de la inceput la nivelul copiilor si juniorilor din toate sporturile,deoarece consideram ca la nivel national se fac mult prea putine lucruri pentru copii interesati de o cariera sportiva.
Astfel in toamna lui 2008 societatea noastra a lansat primul program denumit: Enjoy Football prin care organizam in prezent doua mari turnee de fotbal pentru copii si juniori: Brasov Indoor Cup si Brasov Junior's Cup.

Livescore Brasov Indoor Cup

live-bic2012-mic
Livescore Brasov Indoor Cup

Brasov Indoor Cup ofera tuturor celor care nu pot fi prezenti la turneu posibilitatea de a urmari rezultatele meciurilor in timp real.

Echipe inscrise

ech
Echipe inscrise

Aici puteti vedea echipele inscrise pana in acest moment la Brasov Indoor Cup 2015. Pentru a va inscrie la turneu trebuie sa completati Formularul de inscriere care il gasiti alaturi.

Invitatie 2014

inv5
Invitatie Brasov Indoor Cup 2014

Aici gasiti invitatia la Brasov Indoor Cup 2014. Dupa ce o cititi, va rugam sa completati formularul de inscriere, iar numele clubului dvs. va aparea la echipe inscrise.



Categorii BIC 2015

PDFPrintE-mail

Written by Administrator Wednesday, 19 November 2014

BRASOV INDOOR CUP 2015

- echipe inscrise -
- Inscrierile sunt deschise la toate categoriile de varsta -

Pana acum s-au inscris in total 72 echipe din 4 tari:
Romania, Ungaria, Serbia si Ucraina

U12 - 2003

U12 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2003
- Teren Sintetic -
1. ACS Tampa Brasov Blue
2. ACS Tampa Brasov White
3. FC Brasov
4. ACS Kinder Sangeorgiu de Mures
5. Lokomotiv Kiev (Ucraina)
6. Dinamyk Craiova
7. Viitorul Cluj
8. Scoala de Fotbal "Dani Coman" Pitesti
9. Stars Braila
10. Petrolul Ploiesti
 

U11 - 2004

U11 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2004
- Teren Sintetic -
1. ACS Tampa Brasov Blue
2. ACS Tampa Brasov White
3. FC Brasov Galben
4. FC Brasov Negru
5. Scoala de Fotbal "Dani Coman" Alb
6. Scoala de Fotbal "Dani Coman" Rosu
7. CSM Focsani
8. Sporting Suceava
9. Dinamo Bucuresti Alb
10. Dinamo Bucuresti Rosu
11. Dinamyk Craiova
12. DVSC Debrecen (Ungaria)
13. FC Bull United Belgrad (Serbia)
14. ACS Kinder Sangeorgiu de Mures
15. Stars Braila
16. Kids Sport Drobeta T. Severin
17. Academia Hagi
18. Termo Bucuresti
 

U10 - 2005

U10 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2005
- Teren Sintetic -
1. ACS Tampa Brasov Blue
2. ACS Tampa Brasov White
3. FC Brasov Galben
4. FC Brasov Negru
5. ACS Kinder Sangeorgiu de Mures
6. FK Uzghorod (Ucraina)
7. Prosport Focsani
8. Viitorul Buzau
9. LPS Mircea Eliade Bucuresti
10. Luceafarul Cluj
11. Stars Braila
12. Scoala de Fotbal "Dani Coman" Pitesti
13. Termo Bucuresti
14. ASC Juniorul Campulung Moldovenesc
 

U9 - 2006

U9 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2006
- Sala -
1. ACS Tampa Brasov Blue
2. ACS Tampa Brasov White
3. FC Brasov Galben
4. FC Brasov Negru
5. ACS Kinder Sangeorgiu de Mures
6. FK Uzghorod (Ucraina)
7. Viitorul Arges
8. Tinere Sperante Bucuresti
9. Stars Braila
10. CSM Focsani
11. Sparta Bucuresti
12. Cautis Steaua Sudului Bucuresti
13. Farul Constanta
 

U8 - 2007

U8 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2007
- Sala -
1. ACS Tampa Brasov Blue
2. ACS Tampa Brasov White
3. FC Brasov Galben
4. FC Brasov Negru
5. ACS Kinder Sangeorgiu de Mures
6. Cautis Steaua Sudului Bucuresti
7. Prosport Focsani
8. Farul Constanta
9. Stars Braila
10. CSS Brasovia
11. Junior Galati
 

U7 - 2008

U7 - copii nascuti dupa 1 Ianuarie 2008
- Sala -
1. ACS Tampa Brasov Blue
2. ACS Tampa Brasov White
3. FC Brasov
4. Prosport Focsani
5. ACS Kinder Sangeorgiu de Mures
6. Stars Braila
 

 

 


Punct final la categoriile U8 si U10

PDFPrintE-mail

Written by Administrator Sunday, 16 February 2014


Ultimul weekend la Brasov Indoor Cup 2014 a ajuns la final !

Categoriile U8 si U10 si-au aflat astazi castigatorii. In acest weekend au fost prezente la Brasov 70 de echipe care ne-au oferit un spectacol veritabil.

Vrem sa va multumim ca ati fost inca o data alaturi de noi si ne-ati ajutat in stabilirea unor noi recorduri de audienta si echipe inscrise.

Iata si tabloul final al celei de-a treia parti :

U10 - 2004
U8 - 2006
Finala Mica
Luceafarul Cluj - CFR Cluj 2-1
Finala Mare
Dani Coman - Academia Hagi 2-2 (3-5p.) 
Finala Mica
Dani Coman - Inizio Bucuresti 0-2
Finala Mare
FC Brasov - Academia Hagi
Cel mai bun jucator
Kolbasz Septimiu - Luceafarul Cluj

Cel mai bun portar
Popescu Mario - Dani Coman

Golgheterul turneului
Delciu Cristian - Dinamo Bucuresti 
Cel mai bun jucator
Basceanu Luca - Academia Hagi

Cel mai bun portar
Fejer Christoph - FC Brasov

Golgheterul turneului 
Constantin Mario - Viitorul Arges
 Clasament final
Podium
 Clasament final
Podium

Program Brasov Indoor Cup 2014 - U10 + U8

PDFPrintE-mail

Written by Administrator Wednesday, 12 February 2014


Programul pentru ziua de duminica a fost definitivat !

Succes maine tuturor echipelor !

U10 (2004)
U8 (2006)
icona pdf icona pdf

Clasamentul dupa faza grupelor !

PDFPrintE-mail

Written by Administrator Saturday, 15 February 2014

Mai jos puteti vedea clasamentele intermediare dupa faza grupelor la Brasov Indoor Cup 2014 !


U10 - 2004
U8 - 2006
icona pdf icona pdf

Situatie nemaivazuta la Brasov Indoor Cup

PDFPrintE-mail

Written by Administrator Saturday, 15 February 2014

banul
Moment istoric la Brasov Indoor Cup!

In cadrul grupei D la categoria de varsta U10, echipele AFC Odorhei si Kinder Targoviste au fost la egalitate perfecta, 4 puncte golaveraj -1.

Singurul criteriu de departajare al acestor doua echipe a fost tragerea la sorti, astfel s-a ajuns la "datul cu banul", unde antrenorul celor de la Targoviste a fost mai inspirat si a castigat. Astfel, pe locul 2 in grupa D se afla Kinder Targoviste 1.

Page 1 of 17

Ultimele noutati !

tragere-la-sortiPentru partea a 3-a a turneului nostru, ce va avea loc weekendul viitor, la grupele U8 (2006) si U10 (2004), tragerea la sorti va avea loc Luni, 10 Feb ora 19:30 si va fi transmisa LIVE pe site-ul nostru !

tragere-la-sorti
Pentru partea a 2-a a turneului nostru, ce va avea loc weekendul viitor, la grupele U7 (2007), U9 (2005) si U11 (2003), tragerea la sorti va avea loc Luni, 3 Feb ora 19:30 si va fi transmisa LIVE pe site-ul nostru !


mingi
La ediția din acest an mingea oficiala este oferita de Dplay Sport, distribuitor oficial al brandului Acerbis. Mult succes tuturor echipelor!

register

Am ajuns la 184 de echipe inscrise din 5 tari ! Anul acesta, cu ajutorul vostru, am mai batut un record !
Dar asta nu e tot ! La categoriile de varsta 2004 si 2006 inscrierile continua !
Completati Formularul de Inscriere

Remember BIC


Brasov Indoor Cup 2010


Brasov Indoor Cup 2011


Brasov Indoor Cup 2012


Brasov Indoor Cup 2013

Brasov Indoor Cup Facebook!

Organizatori

ACST

logocorona

Sponsor Principal

Stema Orasului_Brasov

Primaria Municipiului Brasov

Cazare

hotel-room

Turist in Brasov

piata sfatului

Program

schedule